Порядок проходження державної повірки засобів обліку водопостачання та водовідведення

Згідно з п. 2 ст. 8 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли державну повірку. У тому ж законі (п. 1 ст. 17) вказано, що засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, які встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності. Суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно, з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів, подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуататції, на періодичну повірку.

Отже, лічильники, що не пройшли державну повірку, до експлуатації не допускаються. Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»просить мешканців м. Ужгород та Ужгородського району, які сплачують послуги водопостачання та водовідведення відповідно до показників квартирних лічильників, у разі закінчення терміну експлуатації (міжповірочного інтервалу), в місячний термін провести їх повірку. У іншому випадку, нарахування за послуги водопостачання та водовідведення будуть проводитися згідно з нормативами (нормами) споживання.

Періодична повірка засобів обліку водопостачання та водовідведення здійснюється раз на 4 роки.

Вартість послуги з періодичної повірки лічильника (станом на 1 січня 2021 року) становить:

 • Для лічильників діаметром 15-20 мм – 193,01 грн.
 • Для лічильників діаметром 25-40 мм – 783,26 грн.
 • Для лічильників діаметром 50 мм – 847,31 грн.

Загальна схема дій у випадку, якщо термін експлуатації Вашого лічильника(ів) перевищив 4 роки виглядає наступним чином:

 1. Якщо не було планового візиту контролера для фіксації поточних показників та розпломбування лічильника(ів) – з’явитися до КП «Водоканал м. Ужгород» в абонентський відділ та подати заяву на його розпломбування;
 2. Дочекатися візиту контролера, який розпломбує лічильник(и) та складе акт, де зафіксовано дані лічильника(ів) на момент розпломбування;
 3. Зняти лічильник(и) та принести їх до КП «Водоканал м. Ужгород» (І поверх, абонентський відділ) та дотримуватись подальших інструкцій працівників підприємства;
 4. По закінченні повірки зайти до абонентського відділу та подати заяву на повторне опломбування лічильника(ів);
 5. Встановити лічильник(и);
 6. Дочекатися візиту контролера, який опломбує лічильник(и) та складе акт, у якому зафіксовано дані лічильника(ів) на момент опломбування.

Для спрощення процедури, можна скористатись послугами працівників водної інспекції. В такому випадку, Вам необхідно лише подати відповідну заяву та оплатити послуги по демонтажу, монтажу та повірці лічильника. Усі подальші кроки по повірці лічильника(ів) будуть виконані працівниками КП «Водоканал м. Ужгород». З Вашого ж боку, необхідно забезпечити доступ до лічильника(ів) працівникам нашого підприємства, для розполомбування та демонтажу на державну повірку, а також, відповідно, для монтажу та перепломбування після повірки

Вартість послуг по демонтажу та монтажу лічильника (станом на 1 січня 2021 року) становить:

 • Для лічильників діаметром 15-20 мм, які знаходяться в приміщенні – 873,29 грн.
 • Для лічильників діаметром 15-20 мм, які знаходяться в колодязі – 1052,06 грн.
 • Для лічильників діаметром 25-40 мм, які знаходяться в приміщенні – 1507,58 грн.
 • Для лічильників діаметром 25-40 мм, які знаходяться в колодязі – 1811,60 грн.
 • Для лічильників діаметром 50 мм, які знаходяться в приміщенні – 1686,60 грн.
 • Для лічильників діаметром 50 мм, які знаходяться в колодязі – 2020,69 грн.

Що стосується питання, за чий рахунок повинна проводитись періодична повірка лічильників, їх демонтаж та встановлення, то у Листі-роз’ясненні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України з питань періодичної повірки приладів обліку води та тепла, вказано що «…підприємства, які надають послуги населенню з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (виконавці), повинні забезпечити виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) квартирних засобів обліку води та теплової енергії за рахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до укладених між ними договорів», і там же уточнюється «Якщо ж періодичну повірку засобів обліку не включено до переліку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, плата за повірку не входить до тарифу на ці послуги. У цьому випадку споживач сам оплачує метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт».

Тож, оскільки в тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються КП «Водоканал м. Ужгород», витрати на надання послуг з демонтажу, монтажу та повірку лічильників не закладено, то оплата цих послуг лягає на плечі споживачів.

Нагадуємо! Ні в якому разі не знімайте лічильник(и) самовільно, не маючи на руках акту від представника КП «Водоканал м. Ужгород», в якому зафіксовано поточні показники лічильника(ів). Також не забувайте, що без опломбування водоміру, показники будуть вважатися недійсними і розрахунок буде проводитись відповідно до нормативів (норм) водоспоживання, в залежності від кількості зареєстрованих осіб.