original1

До відома Споживачів!

1 травня 2019 року набув чинності Закон України від 09.06.2018 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», який визначає питання обрання постачальників комунальних послуг та моделі договірних відносин з ними.

Усі договори на водопостачання та водовідведення, укладені до вступу в дію нового Закону є діючими протягом року з дня набуття чинності, тобто до 01.05.2020 року. Статтями 12-14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» регламентують договірні відносини між Споживачами та виконавцями комунальної послуги.

Статтею 14 Закону передбачені чотири моделі договірних відносин, які мають самостійно обрати Споживачі, а саме:

  • Індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальником послуг, при цьому облік послуг здійснюється на вході в будинок і на вході у квартиру;
  • Індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальником послуг, при цьому облік наданих послуг здійснюється лише на вході у будинок;
  • Колективний договір, при якому мешканці будинку вибирають управителя або керуючу компанію, яка за дорученням співвласників укладає договір з виконавцем послуг;
  • ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.

При цьому слід зазначити, що плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором складається з:

  • Плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
  • Плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;
  • Плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньо будинкових систем багатоквартирного будинку, які забезпечують надання такої послуги, що визначається договором між виконавцями та співвласниками.

Законом передбачено, що: Вартість комунальних послуг, що надаються виконавцем за колективним договором про надання комунальних послуг, складається тільки з плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства. У вартість комунальної послуги, що надається виконавцем за колективним договором не включається плата за абонентське обслуговування та плата за обслуговування внутрішньо будинкових систем багатоквартирного будинку.

У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не обрали одну із моделей організації договірних відносин, між виконавцем та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, при цьому враховуються особливості укладення такого договору та отримання абонентської плати у порядку, що роз’яснено вище та стосується індивідуального договору.

Одночасно повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України розробляється низка нормативно-правових актів для повноцінного функціонування даного Закону.

По питаннях, що виникають у Споживачів з приводу дії Закону, просимо звертатися письмово на електронну адресу підприємства e-mail: kanc@voda.uz.ua, при цьому, на кожне поставлене питання запитувачу буде надана електронна відповідь у терміни, встановлені законодавством України.


З повагою, адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *