ремонтні роботи - 2

Заміна аварійної ділянки водопровідної мережі

Місто — це наш дім, а кожне помешкання потребує поточного ремонту, інакше затишний і комфортний простір поступово перетвориться на руїну. Система водопостачання, мережі насосних станцій і водозаборів також вимагають безперервного догляду. Тим паче, що наша система доволі зношена, а навантаження на ній щороку лише збільшується.

Для довідки. Протяжність водопровідних мереж становить 286,5 км, 53% яких вже відпрацювали свій нормативний термін служби. Значна кількість споруд і мереж водопостачання збудована ще у 80-х роках минулого сторіччя.

Враховуючи, що старіння водопровідної системи відбувається швидше її оновлення, фактор часу — надважливий. Ми цілеспрямовані на те, щоб здійснювати заміну аварійної ділянки труби після кожного пориву. Але задля того, щоб повністю забезпечити місто новим обладнанням , трубами – потрібно величезні інвестиції, робоча сила та техніка. Тому наше підприємство поступово намагається крок за кроком замінювати труби та вдосконалювати техніку.

Так, з метою підвищення надійності системи водопостачання КП «Водоканал м. Ужгород» виконало заміну аварійної ділянки трубопроводу, що прокладений наземно по конструкції транспортного мосту. Його було введено в експлуатацію на початку минулого століття, і останнім часом тут неодноразово траплялися аварійні пориви, що призводило до частих ремонтних робіт та відключень.

Тому підприємством було укладено договір з підрядною організацією на проведення капітального ремонту, кошти виділені з резервного фонду бюджету Ужгородської міської громади в 2022 році. Роботи по заміні трубопроводу були виконані без припинення постачання води, тому що біля нової мережі поруч проклали тимчасовий трубопровід, який було виключено з технологічної схеми водопостачання після прокладення нового.

На сьогодні нам вдалось виконати великий об’єм складної роботи та ми вклались у заплановані терміни. 12 вересня підрядна організація завершила роботи і вже увечері новий трубопровід почав працювати. Паралельно з цим працівники водоканалу замінили засувки. Заміна запірної арматури дає позитивний ефект як для нашого підприємства, так і для споживачів — багато засувок, які ми демонтуємо, були просто фізично зношені та не функціонували, в зв’язку з чим вода не могла надходити в оселі наших мешканців з необхідним тиском. Тобто заміна засувок для споживачів — це фактор нормального сталого тиску подачі води. Для підприємства — це додаткове енергозбереження та можливість локально відключати воду при аварійних ситуаціях.

Працюємо на комунальному фронті заради комфорту ужгородців та наближення перемоги! Слава Україні!


Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

2 коментарі до теми “Заміна аварійної ділянки водопровідної мережі

  1. Доброго дня,не має води на пр.Свободи, проводяться якісь роботи?

     

    • Доброго дня. Була незапланована короткочасна призупинка, на 3 хвилини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *