ремонтні роботи - 2

Придбали насосне обладнання для КНС-4

На сьогодні каналізаційні насосні станції приймають та перекачують до очисних споруд близько 50 тисяч м3 стічних вод, а під час злив – до 80 тисяч м3 на добу.

Відомо, що населення та підприємства різних галузей промисловості скидають до міської каналізаційної системи жири, відпрацьовані нафтопродукти, господарсько-побутове сміття, ґрунт, гіпс, вапно, пісок, смоли, мазут. Також під час опадів у трубопроводи каналізації змивається пісок, бруд та дрібний щебінь з доріг, через те що в зливоприймачах відсутні захисні фільтруючі корзинки. Велика кількість цих викидів залишається у приймальній зоні каналізаційних насосних станцій, на решітках у грабельного відділенні. Але якась частина все-таки проходить далі та їх абразивні частинки потрапляючи на робоче колесо насосу стирають та руйнують його.

Такі наслідки стались на КНС №4, яка є основною каналізаційною насосною станцією правобережної частини міста. Один з старих насосів та його робоче колесо майже повністю відпрацювало свій ресурс. Через це у будь-який момент під час проливних дощів могла виникнути загроза підтоплення міста.

Постала нагальна потреба у заміні старого обладнання новим. Тому керівництво КП «Водоканал м. Ужгород» придбало насос типу HYDRO-VACUUM, що має продуктивність 947,6 м3/год та потужність 166,8 кВт, значно економніший та продуктивніший.

Для довідки.

Насосна каналізаційна станція №4 збудована в 1983 році. Перекачує стічні води від житлової та промислової забудови правої частини міста на міські очисні споруди. Кількість насосів – 3. Діаметр підвідного колектора – 2500 м. Проектна потужність – 40 000 м3/добу.

Обладнання придбано за кошти інвестиційної складової тарифу на послуги Водоканалу. Результатом заходів стане підвищення надійності роботи насосної станції, що дозволить запобігти виникненню аварійних ситуацій на станції та передчасному зносу запірної арматури та трубопроводів.

Найближчим часом на вказаній насосній каналізаційній станції буде встановлене це нове обладнання. По закінченню відзвітуємось Вам.

Працюємо далі! Слава Україні!


Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *