Шановні мешканці міста Ужгорода та району!
Доводимо до Вашого відома, що у сьогоднішньому (24.01.2018 р.) номері газети «Урядовий кур’єр» №16 (6132) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила постанови, якими регулються комунальні тарифи на постачання холодної води, послугу центрального водовідведення обласними та міськими водоканалами, на встановлення тарифів на теплову енергію, а також внесла зміни до деяких своїх постанов НКРЕКП.
Згідно постанов НКРЕКП №1575 та №1576 від 28.12.2017 р., вносяться зміни, відповідно до постанов №1141 від 16.06.2016 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» та №2868 від 26.11.2015 р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг».
Згідно цих змін, тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, для абонентів КП «Водоканал м. Ужгород» становитимуть:
- На централізоване водопостачання – 12,98 грн./м3;
- На централізоване водовідведення – 7,12 грн./м3.
- Разом – 20,10 грн./м3.
А тарифи на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг, для абонентів КП «Водоканал м. Ужгород» становитимуть:
- На послугу з централізованого постачання холодної води – 13,62 грн./м3;
- На послугу з централізованого водовідведення – 7,46 грн./м3.
- Разом – 21,08 грн./м3.
Зі структурами тарифів, можна детально ознайомитись відповідно у додатку №38 до постанови №1575 та додатку №25 до постанови №1576.
Постанови набирають чинність з 25 січня 2018 року.
Тарифи на послуги холодного постачання води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) діють для споживачів які отримають послуги у будівлях з загальним водопровідним вводом та каналізаційним випуском з подальшим розподілом через внутрішні інженерні мережі які обслуговують більше одного житлового та/або нежитлового приміщення.
До тарифів на послуги холодного постачання води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) включено:
- частка витрат на централізоване водопостачання та водовідведення в обсягах, необхідних для надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення;
- витрати на оплату праці працівникам, що безпосередньо здійснює збут послуг споживачам;
- амортизація основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів;
- витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення;
- витрати для забезпечення охорони праці;
- витрати на виготовлення розрахункових документів про оплату послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення, інші витрати, пов’язані з наданням послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).
Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»
Вартість підняли, а повірку лічильників залишили на споживачах м-даки.
Мало того, люди платили за повірку гроші, які були закладені у тарифі з 1.02.2016 по 28.11.2017. Хто поверне ці гроші?
Шановний Сергій, в цей період повірка лічильників проводилась за рахунок підприємства.
Вартість підняли, а якість совкова це європа!!!
Дайте воду,!!!! без попередження відключати водопостачання на такий тривалий строк не є нормальним явищем , вул.Коцюбинського, вул.Л.Українки і вул.Руська немали поподати до відключення так писав водоканал ,тоді чому і на цих вулицях нема води ???? !!!!
Тариф підвищено з 25.01.2018 року. У квитанціях за січень – розрахунок по новим вищим тарифам за весь обсяг споживання з 01.01.2018 року.
Пояснення?
Шановна Слава, такого не може бути.
Так, у квітанціях вказано лише поточний тариф, оскільки не передбачено графи для попереднього. Але нарахування йде по двох тарифах.
Аналогічна з відгуком Слави ситуація.
За січень місяць використано 5 куб. м, а в квитанції як завжди відображається інше значення – 5,31 і сума 106,74. Завдяки простим арифметичним діям отримуємо: 106,74/5,31=20,10 грн./ куб.м на весь січневий обсяг.
Доброго дня, шановна Mary!
З приводу того, що в кількості використаних кубів води вказана сота частина. Справа в тому, що у випадках коли немає фактичного показника на початок та/або кінець місяця – программа здійснює нарахування відповідно до попередньо зафіксованих показників, вирахувавши “середньє арифметичне” місячне споживання. Оскільки вартість 1 куба води, на сьогоднішній день, складає значну суму, то законодавство вимагає від нас, у таких розрахунках, враховувати десяті та соті частини кубометра.
Для точного нарахування, слід щомісячно передавати показники на початок місяця (в ідеалі на перше число). Для цього можна передзвонити за будь-яким з номерів телефонів вказаних в квитанції або зареєструвавшись в електронній абонентській книжці. Другий варіант більш зручний, оскільки дозволяє повністю контролювати стан свого рахунку, а також проводити оплату.
Щодо 20,10 грн./куб на весь січневий період, то слід звернути увагу на 2 момента. Перший – якщо Ви проживаєте в приватному будинку, то дійсно, варість куба води – 20,10 грн., в іншому випадку – 21,08 грн. І другий момент – сума 106,74 грн., це нарахування лише за січень місяць, або в неї, можливо, включений певний залишок з попередніх періодів?
Для перевірки, було б добре вказати свій особовий рахунок.
Доброго дня, шановний Водоканал!
Показання щомісячно передаються станом на 1 число через сайт ukrbilling.com, але з невідомих причин майже кожен місяць у рахунках відображаються показники із сотими.
Залишок за попередній період у суму 106,74 не включений. І дивлячись деталізовану інформацію на тому ж ukrbilling.com видно, що розрахунки проведені виходячи із того, що людина 3 1 по 24 січня використала 3,25 куб. м, а з 25 по 31 січня 2,06 куб. м. Таким чином виходить, що з того часу як підвищився тариф щоденне споживання води за розрахунками “програми” збільшилось вдвічі.
В одиничному випадку різниця невелика, але якщо взяти до уваги кількість користувачів, які отримали подібні рахунки з завищеними сумами, то загальна сума буде солідна.
де можно подивитись тарифи для промислових підприємств?
Шановний Олександр, тарифи на водопостачання та водовідведення для підприємств такі самі як для населення. Там можливі інші нюанси, такі як окреме нарахування пов’язане з дощовими стоками, тощо.
Для уточнення цієї інформації, звертайтесь за телефонами: 44-39-31 або 44-39-38.