tarif

З 25 січня 2018 року вступають в силу нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

Шановні мешканці міста Ужгорода та району!

Доводимо до Вашого відома, що у сьогоднішньому (24.01.2018 р.) номері газети «Урядовий кур’єр» №16 (6132) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила постанови, якими регулються комунальні тарифи на постачання холодної води, послугу центрального водовідведення обласними та міськими водоканалами, на встановлення тарифів на теплову енергію, а також внесла зміни до деяких своїх постанов НКРЕКП.

Згідно постанов НКРЕКП №1575 та №1576 від 28.12.2017 р., вносяться зміни, відповідно до постанов №1141 від 16.06.2016 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» та №2868 від 26.11.2015 р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг».

Згідно цих змін, тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, для абонентів КП «Водоканал м. Ужгород» становитимуть:

 • На централізоване водопостачання – 12,98 грн./м3;
 • На централізоване водовідведення – 7,12 грн./м3.
 • Разом – 20,10 грн./м3.

А тарифи на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) суб’єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг, для абонентів КП «Водоканал м. Ужгород» становитимуть:

 • На послугу з централізованого постачання холодної води – 13,62 грн./м3;
 • На послугу з централізованого водовідведення – 7,46 грн./м3.
 • Разом – 21,08 грн./м3.

Зі структурами тарифів, можна детально ознайомитись відповідно у додатку №38 до постанови №1575 та додатку №25 до постанови №1576.

Постанови набирають чинність з 25 січня 2018 року.

Тарифи на послуги холодного постачання води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) діють для споживачів які отримають послуги у будівлях з загальним водопровідним вводом та каналізаційним випуском з подальшим розподілом через внутрішні інженерні мережі які обслуговують більше одного житлового та/або нежитлового приміщення.

До тарифів на послуги холодного постачання води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) включено:

 • частка витрат на централізоване водопостачання та водовідведення в обсягах, необхідних для надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення;
 • витрати на оплату праці працівникам, що безпосередньо здійснює збут послуг споживачам;
 • амортизація основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів;
 • витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення;
 • витрати для забезпечення охорони праці;
 • витрати на виготовлення розрахункових документів про оплату послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення, інші витрати, пов’язані з наданням послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

12 коментарі до теми “З 25 січня 2018 року вступають в силу нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

  • Мало того, люди платили за повірку гроші, які були закладені у тарифі з 1.02.2016 по 28.11.2017. Хто поверне ці гроші?

   • Шановний Сергій, в цей період повірка лічильників проводилась за рахунок підприємства.

 1. Дайте воду,!!!! без попередження відключати водопостачання на такий тривалий строк  не є нормальним явищем , вул.Коцюбинського, вул.Л.Українки і вул.Руська немали поподати до відключення так писав водоканал ,тоді чому і на цих вулицях нема води ???? !!!!

 2. Тариф підвищено з 25.01.2018 року. У квитанціях за січень – розрахунок по новим вищим тарифам за весь обсяг споживання з 01.01.2018 року.

  Пояснення?

  • Шановна Слава, такого не може бути.
   Так, у квітанціях вказано лише поточний тариф, оскільки не передбачено графи для попереднього. Але нарахування йде по двох тарифах.

   • Аналогічна з відгуком Слави ситуація.
    За січень місяць використано 5 куб. м, а в квитанції як завжди відображається інше значення – 5,31 і сума 106,74. Завдяки простим арифметичним діям отримуємо: 106,74/5,31=20,10 грн./ куб.м на весь січневий обсяг.

    • Доброго дня, шановна Mary!

     З приводу того, що в кількості використаних кубів води вказана сота частина. Справа в тому, що у випадках коли немає фактичного показника на початок та/або кінець місяця – программа здійснює нарахування відповідно до попередньо зафіксованих показників, вирахувавши “середньє арифметичне” місячне споживання. Оскільки вартість 1 куба води, на сьогоднішній день, складає значну суму, то законодавство вимагає від нас, у таких розрахунках, враховувати десяті та соті частини кубометра.

     Для точного нарахування, слід щомісячно передавати показники на початок місяця (в ідеалі на перше число). Для цього можна передзвонити за будь-яким з номерів телефонів вказаних в квитанції або зареєструвавшись в електронній абонентській книжці. Другий варіант більш зручний, оскільки дозволяє повністю контролювати стан свого рахунку, а також проводити оплату.

     Щодо 20,10 грн./куб на весь січневий період, то слід звернути увагу на 2 момента. Перший – якщо Ви проживаєте в приватному будинку, то дійсно, варість куба води – 20,10 грн., в іншому випадку – 21,08 грн. І другий момент – сума 106,74 грн., це нарахування лише за січень місяць, або в неї, можливо, включений певний залишок з попередніх періодів?

     Для перевірки, було б добре вказати свій особовий рахунок.

     • Доброго дня, шановний Водоканал!
      Показання щомісячно передаються станом на 1 число через сайт ukrbilling.com, але з невідомих причин майже кожен місяць у рахунках відображаються показники із сотими.
      Залишок за попередній період у суму 106,74 не включений. І дивлячись деталізовану інформацію на тому ж ukrbilling.com видно, що розрахунки проведені виходячи із того, що людина 3 1 по 24 січня використала 3,25 куб. м, а з 25 по 31 січня 2,06 куб. м. Таким чином виходить, що з того часу як підвищився тариф щоденне споживання води за розрахунками “програми” збільшилось вдвічі.

      В одиничному випадку різниця невелика, але якщо взяти до уваги кількість користувачів, які отримали подібні рахунки з завищеними сумами, то загальна сума буде солідна.

  • Шановний Олександр, тарифи на водопостачання та водовідведення для підприємств такі самі як для населення. Там можливі інші нюанси, такі як окреме нарахування пов’язане з дощовими стоками, тощо.

   Для уточнення цієї інформації, звертайтесь за телефонами: 44-39-31 або 44-39-38.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *